Легалізація документів - досить складний ряд дій, пов'язаних з наданням юридичної сили документу на території іншої держави. Процедура включає в себе переклад офіційного документа і засвідчення справжності підписів, печаток та штампів, проставлених у ньому. Важливо знати, що здійснення подібної операції можливе тільки в тій країні, де були видані документи.

В Україні можливі два види легалізації документів: консульська легалізація та засвідчення штампом «апостиль». Ці два способи відрізняються легітимністю дії на території різних країн. Який же вид легалізації потрібен вам в конкретному випадку?

Україна з 22 грудня 2003 року є членом Гаазької Конвенції, завдяки чому порядок легалізації документів значно спростився. Для країн-учасників цієї конвенції достатньо наявності на документі апостилю і ніякі подальші його засвідчення не потрібні. Так, ряд документів після апостиляції буде дійсний в Австралії, США, більшості країн Європи і т.д. З повним списком країн-учасниць можна ознайомитися, наприклад, на Вікіпедії.

Консульська легалізація потрібна для підготовки документів до країн, які не приєдналися до Конвенції 1961 року, а також у Німеччину. Таких країн набагато менше, а легалізація документів для них складніша.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України апостиль повинен проставлятися на таких документах і такими установами:

- офіційні документи, видані навчальними закладами, держорганами, підприємствами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки, можуть бути апостильовані Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України;

- документи, отримані в органах юстиції або судах, а також нотаріальні документи підтверджуються Міністерством юстиції України;

- всі інші документи, що вимагають апостиля, оформляються в Міністерстві закордонних справ України.

Як ми вже говорили, легалізація документів - досить складна процедура. Ви не можете просто прийти в певний орган з вимогою узаконення. Для початку потрібно підготувати необхідні документи, переконатися в їх коректності, а також здійснити їх грамотний переклад. В залежності від того, який з видів легалізації вам потрібен, це відніме у вас різний час. Для проставлення апостиля буде потрібно від 5 до 20 робочих днів, для консульської легалізації - більше місяця. 

Зберегти дорогоцінний час, здійснити переклад і легалізацію документів за дуже короткий час вам допоможе Київське бюро перекладів та легалізації. Ми займаємося професійною діяльністю на території всієї України. Головна наша перевага перед аналогічними організаціями - доступні ціни в тандемі з бездоганною якістю послуг. Ми гарантуємо точне виконання термінів, обумовлених із клієнтом. Київське бюро перекладів та легалізації - організація, якій довіряють найдорожче! Щоб зателефонувати нам, скористайтесь рубрикою контактів на сторінці http://kievperevod.ub.ua/ua/.